Kolorowy pasek
Kolorowy pasek

WYNIKI WYBORÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO NA TERENIE GMINY

Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego

W dniu 07 czerwca 2009r. odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których wybrano 50 posłów.

Na podstawie wyników wyborów Państwowa Komisja Wyborcza dokonała podziału mandatów pomiędzy uprawnione komitety wyborcze, którym przypadła w skali kraju następująca liczba mandatów :

- Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe ( lista nr 2) – 3 mandaty,

- Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy ( lista nr 6) – 7 mandatów,

- Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska ( lista nr 9) – 25 mandatów,

- Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość ( lista nr 10) – 15 mandatów.

W okręgu wyborczym nr 7 obejmującym województwo wielkopolskie  mandaty otrzymało 5 kandydatów  :

- Z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe ( lista nr 2) – Grzyb Andrzej Marian,

- Z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy ( lista nr 6) – Siwiec Marek Maciej

- Z Komitetu Wyborczego  Platforma Obywatelska ( lista nr 9) – Kaczmarek Filip Andrzej, Jędrzejewska Sidonia Elżbieta,

- Z Komitetu  Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość ( lista nr 10) – Szymański Konrad Krzysztof.

Frekwencja wyborcza w skali kraju wyniosła 24,53%., natomiast w województwie wielkopolskim 24,13%.

Poniżej podajemy dane dotyczące głosowania w poszczególnych obwodach oraz łącznie na terenie gminy.

 

Lp.

 

Obwód nr 1 w Kleszczewie

Obwód Nr 2 w

Tulcach

Obwód Nr 3 w Gowarzewie

Razem Gmina

1.

Liczba wyborców uprawnionych do głosowania

1765

1600

812

4177

2.

Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania

393

595

198

1186

3.

Frekwencja wyborcza w gminie

22,26%

37,18%

24,38%

28,39%

4.

Liczba kart wyjętych z urny

393

595

198

1186

5.

Liczba kart nieważnych

0

0

0

0

6.

Liczba kart ważnych

393

595

198

1186

7.

Liczba głosów nieważnych

15

6

4

25

8.

Liczba głosów ważnych oddanych na wszystkie listy

378

589

194

1161

 

 

Liczba głosów oddanych na listy i poszczególnych kandydatów

 

 

Lp.

Nazwisko i imię

Liczba głosów- obwód nr 1

Liczba głosów- obwód nr 2

Liczba głosów- obwód nr 3

Liczba głosów- Gmina

 

Lista Nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej – KW Unia Polityki Realnej

 

1.

JÓZWIAK Bartosz

0

5

0

5

2.

DŁUGOSZ Rafał Tomasz

0

0

0

 

3.

GAŁKOWSKI Krzysztof

0

0

0

0

4.

SZYMKOWIAK-WIERZBA Izabela

0

0

0

0

5.

BIAŁY Przemysław

0

1

0

1

6.

TYLAK Alicja

0

0

0

0

7.

PRANKE Juliusz

0

1

0

1

8.

SZWARC Konrad Mateusz

0

0

0

0

9.

ANIOŁ Maria

2

1

1

4

10.

GROCKI Grzegorz

0

1

0

1

 

Razem lista

2

9

1

12

 

Lista Nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – KW Polskie Stronnictwo Ludowe

 

 

1.

 

GRZYB Andrzej Marian

34

9

10

53

2.

TOMICKI Marek Stanisław

7

3

8

18

3.

BŁOCHOWIAK Arkadiusz Stanisław

2

0

2

4

4.

HERMASZCZUK Julian Marian

0

0

0

0

5.

WALKOWSKI Piotr

7

2

1

10

6.

MARSZAŁEK Franciszek

0

0

1

1

7.

KUBIAK Andrzej

5

0

0

5

8.

PASZYK Krzysztof Michał

1

1

0

2

9.

CISZAK Mariusz

1

0

0

1

10.

KIN Andrzej

1

1

0

2

 

Razem lista

58

16

22

96

 

Lista Nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej – KW Samoobrona RP

 

1.

AUMILLER Andrzej Kordian

11

6

6

23

2.

JUSZKIEWICZ Józef Witold

4

1

0

5

3.

ORKOWSKI Józef Wojciech

0

0

2

2

4.

OLEJNIK Małgorzata

3

0

0

3

5.

WACHOWIAK Krzysztof Wojciech

2

1

1

4

6.

WAWRZYNIAK Radosław Józef

0

0

0

0

7.

ANDRZEJEWSKI Piotr

1

0

0

1

8.

WAWR00ZYNIAK Benedykt

0

0

0

0

9.

BIELAWSKI Wiesław Tadeusz

0

0

1

1

10.

KRÓLICZAK Henryk

0

0

0

0

 

Razem lista

21

8

10

39

 

Lista Nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy

 

1.

POPIÓŁKOWSKA Mariola Teresa

1

0

 

1

2.

SROKA Eugeniusz

1

0

1

2

3.

KUCHARSKA Ewa

1

1

0

2

4.

DUDZIAK Zofia Teresa

0

0

0

0

5.

NOWAK Marek Rufin

0

1

0

1

6.

BŁOTNA Klaudia Ewa

0

0

0

0

7.

BOGDAN Marek Piotr

0

0

0

0

8.

SAMOLIŃSKA Teresa

1

0

0

1

9.

ŁUKASZCZYK Roman

0

0

0

0

10.

BUDNY Leszek

0

0

1

1

 

Razem lista

4

2

2

8

 

Lista Nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas – KW Libertas

 

1.

SOBECKA Anna

4

5

1

10

2.

ZALEWSKA Mieczysława Maria

1

0

0

1

3.

RUCIŃSKI Andrzej

1

0

1

2

4.

SKOCZYLAS Rafał

0

0

1

1

5.

DZIĘCZKOWSKI Andrzej

0

0

0

0

6.

KUBIAK Monika Ewa

1

0

0

1

7.

WEŁNIAK Violetta Maria

0

0

0

0

8.

HERNACKI Błażej

0

0

0

0

9.

LUBIŃSKI Daniel

0

0

0

0

10.

GOLIS Ryszard Marian

0

0

0

0

 

Razem lista

7

5

3

15

 

Lista Nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demok0ratycznej – Unia Pracy - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD-UP

1.

SIWIEC Marek Maciej

21

22

21

64

2.

PAŁASZ Kazimierz Czesław

1

0

0

1

3.

RZEMYKOWSKI Tadeusz

2

1

0

3

4.

KACZMAREK Karolina Joanna

1

2

1

4

5.

RUSIECKI Grzegorz Stanisław

0

0

0

0

6.

KAMIŃSKI Ryszard,

4

0

0

4

7.

WAJS Józef Włodzimierz

0

0

0

0

8.

KOSZLAJDA Apolinary

0

1

0

1

9.

MARKOWICZ Jerzy Antoni

0

0

0

0

10.

NACZAS Łukasz Piotr

1

1

0

2

 

Razem lista

30

27

22

79

 

Lista Nr 7 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości – CentroLewica ( PD+SDPL+ Zieloni 2004) – KKW PdP- CentroLewica

( PD+SDPL+Zieloni)

1.

PUSZ  Sylwia

15

22

11

48

2.

KRETKOWSKA Katarzyna

1

9

0

10

3.

SOŁTYSIAK Aleksandra Marta

0

0

0

0

4.

AJCHLER Przemysław

0

0

0

0

5.

MIKOŁAJEWSKI Jerzy Andrzej

0

0

0

0

6.

JAŁOSZYŃSKI Dominik Jan

0

0

0

0

7.

ŁUKASZEWSKA Marzena Katarzyna

0

0

0

0

8.

STĘPIEŃ Mirosława Dorota

0

1

0

1

9.

DEMBNY Artur

3

0

0

3

10.

HERBERHOLZ Dominik,

0

0

0

0

 

Razem lista

19

32

11

62

 

Lista Nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej – KW Prawica Rzeczypospolitej

 

1.

TOMCZAK Witold

6

15

5

26

2.

KRZYŻAŃSKI Andrzej

1

1

0

2

3.

ROMASZKIEWICZ Helena

0

0

0

0

4.

RUCZAJ Alicja

1

1

0

2

5.

GRUDZIŃSKI Edward

0

0

1

1

6.

LESZCZEWICZ Adam

1

0

0

1

7.

MACIEJEWSKA Halina

0

0

0

0

8.

SOSIŃSKI Tomasz

0

1

0

1

9.

PLEWA Paweł,

0

1

0

1

10.

NOWAK Anita

2

0

0

2

 

Razem lista

11

19

6

36

 

Lista Nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP – KW Platforma Obywatelska RP

 

1.

KACZMAREK Filip Andrzej

47

176

42

265

2.

JĘDRZEJEWSKA Sidonia Elżbieta

35

90

27

152

3.

LIPIŃSKI Dariusz Tadeusz

13

36

10

59

4.

SAPIŃSKI Grzegorz Marcin

2

3

0

5

5.

JORDAN Waldemar Bogusław

3

6

0

9

6.

DĄBROWSKI Maciej,

1

6

0

7

7.

DUDA Adam Michał

16

35

10

61

8.

BUDASZ Tomasz Jakub

1

3

1

5

9.

WILKOSZARSKA Krystyna

1

15

5

21

10.

STĘPIEŃ Jerzy

7

29

2

38

 

Razem lista

126

399

97

622

 

Lista Nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – KW Prawo i Sprawiedliwość

 

1.

SZYMAŃSKI Konrad Krzysztof

39

37

4

80

2.

TRYBUŁA Zbigniew Andrzej

1

2

1

4

3.

HOFMAN Adam

15

2

2

19

4.

JACYNA-ONYSZKIEWICZ Zbigniew

18

8

5

31

5.

BUDNER Margarita

1

3

2

6

6.

CIECHANOWSKI Jacek Tadeusz

1

0

0

1

7.

GÓRSKI Tomasz

19

18

6

43

8.

KUCHARSKI Dariusz Piotr

3

0

0

3

9.

SZCZOT Sławomir

0

0

0

0

10.

KRACZKOWSKI Maks

3

2

0

5

 

Razem lista

100

72

20

192

 

 

 

 

 

 

 

Metadane

Źródło informacji:Sekretarz Gminy
Data utworzenia:(brak danych)
Wprowadził do systemu:Katarzyna Sznajder
Data wprowadzenia:2010-01-21 14:38:30
Opublikował:Katarzyna Sznajder
Data publikacji:2010-01-21 14:39:44
Ostatnia zmiana:2010-01-21 14:39:50
Ilość wyświetleń:1678

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij