Wyszukaj:
Urząd Gminy Kleszczewo : www.kleszczewo.pl
Strona główna
Najnowsze artykuły
Mapa biuletynu
Twoje sprawy
  Organy
•  Wójt
•  Rada Gminy
•  Sołectwa
  Gmina
•  Statut Gminy
•  Charakterystyka ogólna
•  Jednostki organizacyjne
•  Spółki gminne
•  PRZETARGI
•  Mienie komunalne
  Urząd Gminy
•  Struktura organizacyjna
•  Regulamin urzędu
•  Kontrole
•  Załatwianie spraw
•  Ochrona środowiska
•  Publicznie dostępny wykaz danych o środowisku
•  Zgromadzenia publiczne
  Prawo lokalne
•  Uchwały
•  Zarządzenia Wójta
•  Budżet
•  Sprawozdania budżetowe
•  Opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej
•  Podatki i opłaty lokalne
•  Plan zagospodarowania przestrzennego
•  Plan Rozwoju Lokalnego
•  Oświadczenia i Stanowiska Rady Gminy
•  Opinie Rady Gminy
•  Apele Rady Gminy
•  Prowadzone rejestry i ewidencje
•  Oświadczenia o stanie kontroli zarządczej
•  Księga Rejestrowa Instytucji Kultury
  Informacje
•  NABÓR PRACOWNIKÓW - Urząd Gminy i jednostki organizacyjne
•  Komunikaty
•  Obwieszczenia i ogłoszenia
•  Konsultacje Statutu Sołectwa
•  Konsultacje
•  Petycje
•  Oświadczenia
•  Posiedzenia Rady Gminy oraz Komisji Stałych
•  Dyżur Przewodniczącego Rady Gminy
•  Wybory
•  Referenda
•  Zgromadzenia
•  Statystyka
•  Redakcja
•  Instrukcja obsługi BIP
•  Niepublikowane w BIP
Pomoc
Statystyki

8569111
od 26 maja 2003 r.
Informacje » Wybory » Wybory do Sejmu i Senatu RP Wersja do druku

WYNIKI WYBORÓW DO SEJMU RP I SENATU RP W GMINIE KLESZCZEWO

 WYNIKI  WYBORÓW   DO SEJMU RP  I  SENATU  RP

w Gminie Kleszczewo

 

 

W dniu  09 października 2011r. przeprowadzone zostały wybory do Sejmu RP i Senatu RP.  Przedstawiamy dane dotyczące wyborów na terenie gminy.

 

I. WYNIKI  WYBORÓW  DO  SEJMU  RP

 

 

Obwód

Nr 1

Obwód

Nr 2

Obwód

Nr 3

Gmina

Liczba wyborców  uprawnionych do głosowania

 

1838

1755

1033

4626

Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania

895

1151

547

2593

Liczba kart wyjętych z urny

892

1149

547

2588

Frekwencja wyborcza

48,69%

65,58%

52,95%

56,05%

Liczba kart ważnych

892

1149

547

2588

Liczba głosów nieważnych

39

28

34

101

Liczba głosów ważnych

853

1121

513

2487

 

Kandydaci na posłów otrzymali następującą liczbę głosów :

 

Lista NR 1 –  Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

 

Lp.

Nazwisko i imię 

Obwód Nr 1

Obwód

Nr 2

Obwód Nr 3

Gmina

1.

Dziuba  Tadeusz Antoni

68

59

28

155

2.

Hoffmann Zbigniew Grzegorz

72

18

12

102

3.

Spychalski Błażej Henryk

5

8

1

14

4.

Przybylska  Renata Barbara

18

14

3

35

5.

Alexandrowicz Przemysław Józef

9

6

1

16

6.

Jaroniec Aleksander Adam

1

1

1

3

7.

Czerwiński Zbigniew

7

9

7

23

8.

Rdesiński Filip Michał

7

2

1

10

9.

Nowak  Barbara

2

6

0

8

10.

Majchrzak Teresa Marianna

6

3

2

11

11.

Górski Tomasz Paweł

41

25

11

77

12.

Kuleczka-Drausowska Ewa

2

4

1

7

13.

Foltyn Małgorzata Maria

11

9

1

21

14.

Musiał Grzegorz Roman

2

2

0

4

15.

Jemielity Ewa Anna

4

3

0

7

16.

Nowak Izabela Monika

3

2

1

6

17.

Sieniawski Marek Włodzimierz

0

0

0

0

18.

Korcz Jolanta

6

6

2

14

19.

Kucharski Dariusz Piotr

0

2

0

2

20.

Torz Zenon

4

6

3

13

 

RAZEM  na listę

268

185

75

528

 

Lista Nr  2 – Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza :

 

 

Lp.

Nazwisko i imię 

Obwód

Nr 1

Obwód

Nr 2

Obwód Nr 3

Gmina

1.

Piasta Przemysław

9

10

3

22

2.

Lis Marcin

2

11

1

14

3.

Gryska Beata

2

9

0

11

4.

Szcześniak Katarzyna

2

2

3

7

5.

Musiałek Krzysztof Grzegorz

0

0

0

0

6.

Siński Arkadiusz Wojciech

0

0

0

0

7.

Kośmider Kinga

1

0

0

1

8.

Grześkiewicz Małgorzata Wanda

0

1

0

1

9.

Mejer Paweł

0

0

0

0

10.

Skubich Helena

1

2

0

3

11.

Gorczyńska Violetta Maria

1

1

0

2

12.

Koraleweski Krystian

1

0

0

1

13.

Michniewicz Romuald Michał

0

1

0

1

14.

Lorenz Piotr Mateusz

0

0

0

0

15.

Pankowska Izabela

1

3

0

4

16.

Chróściński Radosław Piotr

0

0

0

0

17.

Przybyła Rafał Jan

0

0

0

0

18.

Kopaniarz Olga Maria

1

0

0

1

19.

Andraszyk Maciej Sławomir

0

0

0

0

20.

Zerbst Michał

0

0

0

0

 

RAZEM  na listę

21

40

7

68

 

 

Lista Nr  3 – Komitet Wyborczy  SLD :

 

Lp.

Nazwisko i imię 

Obwód

 Nr 1

Obwód

Nr 2

Obwód

Nr 3

Gmina

1.

Witkowski Waldemar Włodzimierz

21

8

12

41

2.

Łybacka Krystyna Maria

31

30

17

78

3.

Niedbała Marek Leon

9

10

8

27

4.

Aumiller Andrzej Kordian

0

3

1

4

5.

Dylewska-Światowiak Izabela

0

0

0

0

6.

Kretkowska Katarzyna Maria

3

3

0

6

7.

Dobrowolski Jarosław Stanisław

0

1

1

2

8.

Zawada Zbigniew Tomasz

0

0

1

1

9.

Dutkiewicz Lucjan Gerard

2

3

0

5

10.

Urbańska Beata Kinga

1

4

0

5

11.

Janiszewski Arkady Piotr

0

0

0

0

12.

Stradowska-Adamska Bożena

0

0

0

0

13.

Suś Filip Marian

0

0

0

0

14.

Szczepaniak Paweł

0

7

0

7

15.

Kędziora Tatiana Maria

1

0

0

1

16.

Małecka Danuta

0

0

0

0

17.

Kosicki Franciszek

1

0

0

1

18.

Nowak Arkadiusz

1

0

1

2

19.

Koleśnik Natalia Joanna

2

1

0

3

20.

Lewandowski Tomasz Jacek

2

1

0

3

 

RAZEM  na listę

73

71

41

185

 

 

 

Lista Nr  4 – Komitet Wyborczy  Ruch Palikota :

 

Lp.

Nazwisko i imię 

Obwód

 Nr 1

Obwód Nr 2

Obwód

 Nr  3

Gmina

1.

Banaszak Maciej

30

39

22

91

2.

Dąbrowski Ryszard Marian

4

6

4

14

3.

Trojanowicz Natalia Agnieszka

6

16

9

31

4.

Siuda Ewa Iwona

7

5

2

14

5.

Drzewiecki Tadeusz

5

8

4

17

6.

Biłozor Przemysław

0

0

0

0

7.

Swiernalis Paweł

0

2

3

5

8.

Okonek Hanna

4

3

1

8

9.

Kaczanowski Krzysztof Andrzej

1

2

1

4

10.

Charłampowicz-Jabłoński Michał

1

1

3

5

11.

Stencel Małgorzata Maria

4

1

0

5

12.

Lubka Tomasz Dariusz

0

3

1

4

13.

Kacprzak Maria Magdalena

2

4

0

6

14.

Śmiglak Marcin

1

2

0

3

15.

Grabowski Sławomir Stanisław

5

2

0

7

16.

Grześkowiak Alicja

1

0

2

3

17.

Szczepaniak Danuta Maria

2

1

3

6

18.

Jarczak Roman

0

4

0

4

19.

Kalicka-Królczyk Mariola

1

0

7

8

20.

Szparag Przemysław Jan

6

11

3

20

 

RAZEM  na listę

80

110

65

255

 

 

Lista Nr  5 – Komitet Wyborczy  Polskie Stronnictwo Ludowe :

 

 

Lp.

Nazwisko i imię 

Obwód

Nr 1

Obwód Nr 2

Obwód

 Nr  3

Gmina

1.

Jankowiak Wojciech

45

12

15

72

2.

Błochowiak Arkadiusz Stanisław

8

2

4

14

3.

Jazic Jolanta

7

3

1

11

4.

Żurowska Magdalena Aleksandra

6

1

2

9

5.

Baumgart Marek Piotr

9

9

6

24

6.

Kałek Mirosław Włodzimierz

2

0

0

2

7.

Tomaszewski Zbigniew Eugeniusz

6

2

0

8

8.

Frąckowiak Szymon

9

0

7

16

9.

Jaworski Ryszard Zbigniew

0

0

0

0

10.

Tomczak Przemysław Marek

3

5

7

15

11.

Czeszewska Barbara Teresa

3

0

2

5

12.

Kaźmierczak Beata Maria

8

1

5

14

13.

Jankowski Krzysztof Mieczysław

0

1

1

2

14.

Ratajczak Małgorzata Barbara

2

1

2

5

15.

Wesołowski Artur Wiktor

4

1

0

5

16.

Michalska Małgorzata Anna

2

2

2

6

17.

Sokalski Piotr Paweł

0

0

0

0

18.

Poczta Eugeniusz

1

0

1

2

19.

Wojciechowski Konrad

1

0

1

2

20.

Lazar Sylwia Katarzyna

8

2

1

11

 

RAZEM  na listę

124

42

57

223

 

Lista Nr  6  – Komitet Wyborczy  PPP- Sierpień 80 :

 

 

Lp.

Nazwisko i imię 

Obwód

Nr 1

Obwód Nr 2

Obwód

Nr 3

Gmina

1.

Smektała Stanisław Marek

1

3

1

5

2.

Gabryelewicz Anna Marta

0

0

0

0

3.

Bogdan Marek Piotr

0

0

0

0

4.

Klóska Monika Anna

1

1

1

3

5.

Cislak Urszula

0

0

0

0

6.

Kruszewski-Kościuszenko Bolesław Jerzy

0

0

0

0

7.

Widerowski Dariusz

0

0

0

0

8.

Wójcik Violetta

0

0

0

0

9.

Piskorz Beata Marzena

0

0

0

0

10.

Stachowiak Marzanna

2

0

0

2

11.

Piekuta Wojciech Piotr

0

0

0

0

12.

Winiarska Małgorzata Aneta

2

0

1

3

13.

Jagła Adam Maciej

0

0

1

1

14.

Staniewska Alina Barbara

0

0

0

0

15.

Wałkowski Konrad Feliks

0

0

0

0

16.

Młyńczak Bernard Antoni

1

0

0

1

17.

Adamczyk Paulina Maria

0

0

1

1

 

RAZEM  na listę

7

4

5

16

 

 

Lista Nr  7  – Komitet Wyborczy  Platforma Obywatelska RP :

 

 

Lp.

Nazwisko i imię 

Obwód

Nr 1

Obwód Nr  2

Obwód

Nr 3

Gmina

1.

Grupiński Rafał Szymon

49

97

34

180

2.

Kozłowska- Rajewicz Agnieszka

27

81

38

146

3.

Dzikowski Waldy

62

158

34

254

4.

Lipiński Dariusz

19

19

7

45

5.

Szydłowska Bożena Stanisława

9

55

41

105

6.

Stuligrosz Michał

15

27

6

48

7.

Sokołowska Tatiana Marta

5

19

8

32

8.

Fiedler Arkady Elpidio

21

41

20

82

9.

Nowicka Maria Bożena

9

11

5

25

10.

Tomczak Jacek Jerzy

21

62

15

98

11.

Balicki Władysław Marian

5

11

5

21

12.

Janas Maria

8

14

1

23

13.

Król Dominika Urszula

5

11

2

18

14.

Mikusińska Małgorzata Beata

1

4

0

5

15.

Smektała Bartosz

1

8

2

11

16.

Lachor Justyna

0

5

5

10

17.

Podemska Milena Anna

2

6

2

10

18.

Kłosowski Dawid Jerzy

0

0

1

1

19.

Czachura Barbara Henryka

10

26

27

63

20.

Zieliński Marek Grzegorz

11

14

10

35

 

RAZEM  na listę

280

669

263

1212

 

 

Na posłów  z okręgu 90 wybrani  zostali :

1.  Dziuba Tadeusz Antoni – KW Prawo i Sprawiedliwość

2. Górski Tomasz Paweł – KW Prawo i Sprawiedliwość

3.  Łybacka Krystyna Maria – KW SLD

4.  Banaszak Maciej – KW Ruch Palikota

5. Dzikowski Waldy – KW Platforma Obywatelska

6. Fiedler Arkady Elpidio – KW Platforma Obywatelska

7. Grupiński Rafał Szymon – KW Platforma Obywatelska

8.  Kozłowska – Rajewicz Agnieszka – KW Platforma Obywatelska

9.  Szydłowska Bożena Stanisława – KW Platforma Obywatelska

10. Tomczak Jacek Jerzy – KW Platforma Obywatelska

 

II. WYNIKI  WYBORÓW  DO  SENATU  RP

 

 

 

Obwód

Nr 1

Obwód

Nr 2

Obwód

Nr 3

Gmina

Liczba wyborców  uprawnionych do głosowania

1838

1755

1033

4626

Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania

895

1151

547

2593

Liczba  kart wyjętych z urny

893

1150

547

2590

Frekwencja wyborcza

48,69%

65.58%

52,95%

56,05%

Liczba kart ważnych

893

1150

547

2590

Liczba głosów nieważnych

32

29

24

85

Liczba głosów ważnych

861

1121

523

2505

 

  Kandydaci na senatorów otrzymali następującą liczbę głosów :

 

Lp.

Nazwisko i imię 

Obwód

Nr 1

Obwód

Nr 2

Obwód

Nr 3

Gmina

1.

Batura Piotr Henryk

169

158

105

432

2.

Wróblewski Bartłomiej Piotr

314

211

103

628

3.

Ziółkowski Marek Aleksander

378

752

315

1445

 

 

Na senatora  z okręgu  39  wybrany  został : Ziółkowski Marek Aleksander

 

 


Informację wytworzył: Sekretarz Gminy, Data wytworzenia: (brak danych), Wprowadził do systemu: Katarzyna Sznajder, Data wprowadzenia: 2011-10-12 08:24:59, Zatwierdził do publikacji: Katarzyna Sznajder, Data publikacji 2011-10-12 08:25:08, Ostatnia zmiana: 2011-10-12 08:26:18, Historia zmian, Ilość wyświetleń: 981